UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.Parvlaev Mercandia VIII tuleb Taanist suveks Väinamerele

13.05.2016 15:00

Saaremaa Laevakompanii võttis 9. mail Taanis vastu parvlaeva Mercandia VIII, misjärel teostati ka lipuriigi vahetus Taani laevaregistris ja laev toodi Eesti lipu alla.

Mercandia asus koos Eesti laevameeskonnaga Rootsist Landskrona sadamast Eestisse teele kolmapäeva, 11. mai õhtul. Parvlaeva eeldatav saabumisaeg Virtsu sadamasse on reede, 13. mai hilisõhtul. Mercandia testsõitudega Väinamerel alustatakse esimesel võimalusel. Esialgne prahileping laeva kasutamiseks on sõlmitud 22. augustini 2016. Seni oli parvlaev kasutusel Taanis Helsingborg-Helsingør liinil varulaevana.

Parvlaev Mercandia VIII omanik on Taani firma HH Ferries Öresund A/S. Mercandia VIII on juba Väinamerel sõitva parvlaeva Ionas sõsarlaev, sarnanedes kunagisele siinsele laevale Viire. Sõsarlaev tähendab seda, et laeva põhikonstruktsioonid on sarnased, kuid paljud mehhanismid, lahendused ja sisustus on igal laeval erinevad.

Tagasi
Get Adobe Flash player