UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.Parvlaevaliiklus suursaartega lõppenud nädalavahetusel

11.07.2016 17:10

Möödunud nädalavahetusel, 8.-10. juulini teenindati Kuivastu-Virtsu liinil edasi-tagasi reisidel kokku 27 350 reisijat ja 9828 sõidukit. Juuli esimesel nädalavahetusel oli sel liinil reisijaid 23 403 ja sõidukeid 8518, mil üldjärjekorra sõidukite pühapäevane ooteaeg võis tippajal olla kuni kolm tundi.

Rohuküla – Heltermaa liinil oli parvlaevaliiklus nädalavahetusel sujuv. Parvlaevad Regula, St Ola ja Harilaid suutsid enamiku sõidukeid vedada üle selle reisiga, mille toimumiseks sõidukid sadamasse olid saabunud. Üldjärjekorda tulnud sõidukid, mis kohe reisile ei mahtunud, veeti üle järgmise väljunud reisiga. Kokku oli Rohuküla-Heltermaa liinil möödunud nädalavahetusel 9823 reisijat ja 3220 sõidukit, juuli esimesel nädalal oli reisijaid 8427 ja sõidukeid 2940.

Kui Rohuküla-Heltermaa liinil oli sel nädalavahetusel  liiklus sujuv, siis Kuivastus tuli ilma e-piletita reisijatel kassani jõudmiseks oodata kella 15.00 ajal ligi 2 tundi, õhtul kella 19-20 paiku kassasse jõudnud sõidukid olid reisijate sõnul oodanud kuni 4 tundi.

Väinamere Liinid juhib tähelepanu, et e-piletiga sõidukid, mida on igal reisil üle poole sõitjatest, pääsevad oma õigele reisile ilma järjekorras ootamata. Järjekorras tuleb seista neil reisijatel, kellel ei ole e-piletit ning sõidavad üldjärjekorras. Kui Kuivastust sõitis kogu pühapäeva jooksul üle 2274 sõidukit, ja hommikupoolikul ning hilisõhtul järjekorda ei olnud, siis järjekorras pidi seisma ca 800 sõidukit, samas ca 1400 sõidukit pääsesid esimesele väljuvale laevale tavapäraselt.

Väinamere Liinid soovitab Virtsu-Kuivastu liinil reisijatel oma ülesõidud ette planeerida, ostes e-pileti saadaval olevatele reisidele. Samuti tasub võimalusel ülesõit ajastada väiksema nõudlusega ajale, st tööpäevale või  reede ning pühapäeva hommikuks või hilisõhtuks.

Parvlaev Ionas on liinilt eemal

Parvlaev Ionas seisab elektrisüsteemi rikete tõttu Virtsu sadamas.

Pühapäevaseid ülesõite Virtsu-Kuivastu liinil tegid kuni südaööni 35-minutilise intervalliga parvlaev Hiiumaa ja vabagraafiku alusel parvlaev Mercandia.

Ionase elektrisüsteemi riketega tegelevad täna Eesti parimad saadaval olevad erialaspetsialistid ning lisaks on kohale saabumas ka diiselgeneraatorite valmistajatehase esindaja, kelle kaasabil loodetakse elektrisüsteemide korduvale rikke põhjusele jälile saada. Seejärel tehakse edasised otsused.

Kui nädala sees suudavad kaks parvlaeva teenindada Virtsu-Kuivastu liini ilma ooteaegadeta, siis reedel ja pühapäeval on kolmanda laeva ressurss järjekordadeta liikluse jaoks hädavajalik.

Reedel, mil täisvõimsusel sõitsid kõik kolm laeva, Virtsu sadamasse järjekordi ei tekkinud, liiklus oli väga sujuv ja kiire. Pühapäeval, mil on Kuivastus nädala tippnõudlus, oli liinil kaks laeva, mistõttu tekkis ka järjekord.

Tagasi
Get Adobe Flash player