UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.Piletikeskus Tuulelaevad.ee läheb üle uuele süsteemile

29.11.2011 16:50

Väinamere Liinide laevaliikluse info- ja piletikeskkond tuulelaevad.ee läheb üle uuele süsteemile, mis muudab e-piletite ostmise edaspidi veelgi mugavamaks. Üleminekuga seoses on koduleht 1. detsembril ajutiselt suletud.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul on suurt piletimüügi infosüsteemi igapäevaste toimetuste kõrvalt ehitatud juba pea poolteist aastat. „Unistus uutest laevadest ning nende tulek andis meile täiesti uue hoo kogu teenuse edendamiseks, sest uutel laevadel koos vana mõtteviisi ja süsteemidega poleks tänast efekti. Nii sai Väinamere Liinide ja Tuule Piletikeskuse koostöös käivitatud E-pileti ostukeskkond ning E-sadama läbipääsu- ja laadimissüsteem. Täna oleme jõudnud järgmise etapini, kus vahetame 1994. aastast pärineva piletimüügi- ja aruandluse süsteemi välja kaasaegsema vastu. Tegemist on väga mahuka arendusega. Suurem muutus toimub kassa- ja aruandlussüsteemides ning kliendilepingute halduses, reisijad saavad aga oma kasutusse täiesti uue näo ja sisuga veebilehe,“ rääkis Hiiuväin.

Üleminek seniselt infosüsteemilt uuele toimub 1. detsembril. „Vanade andmed viiakse üle uude süsteemi ja sellega antakse start uue süsteemi elule. Seda hetke võiks võrrelda uue laeva ehitusel laeva vettelaskmise ja lüüside avamisega. Laevaehitajad teavad, mis tunne see on. Kõigepealt peab selguma, kas püsib pinnal, siis kohe käigukatsetused ja viimased viimistlustööd. Meie uue infosüsteemi käigukatsetused algavad juba esimesel hommikul. See on väga suur samm ühekorraga astumiseks, sest senine süsteem on arendatud jupphaaval pikkade aastate jooksul. Kõik peab koos ja korraga tööle hakkama. Oleme valmistunud selleks koos oma partneritega oma parimate teadmiste ja oskuste abil ning hoiame pöialt, et kõik masinad ja tarkvara hästi toimivad,“ märkis Hiiuväin.

Üleminekuga seoses suletakse koduleht www.tuulelaevad.ee kolmapäeval, 30. novembril kell 20.00. Alates 2. detsembrist avaneb sel aadressil täiesti uus koduleht, ent sõltuvalt käivitamise õnnestumisest võidakse uus leht avada ka juba 1. detsembri jooksul. Püsikliendid pääsevad oma kliendikontole endiste paroolidega.

„Iga uue asja käivitamise juurde kuulub paratamatult sissetöötamise aeg. Nii kassade personal, infotöötajad kui ka laevapered on 1. detsembril kõrgendatud valmisolekus, et igakülgses vastastikuses toetuses leida koos kiired lahendused. Sadamates on tööl tavapärasest rohkem inimesi, et tagada suurem kindlustunne. Kindel on see, et laevad sõidavad tavapäraselt ning keegi maha ei jää. Meie jaoks kõige olulisem on see, et reisijad saavad ladusalt laevale ja oma sihtkohta,“ lausus Hiiuväin. „Lõplik tõde, kuidas süsteemi loomine on õnnestunud, selgub alles päriselus, sest testides täielikult päriselu imiteerida ei saa. Väga loodame, et kõik läheb ladusalt, aga palume kannatlikkust ja mõistvat suhtumist, kui piletimüügil tõrkeid tuleb ja E-pileti ost üllatusi pakub. Täname kõiki kliente koostöö eest.“

Uue süsteemi tellijateks on Väinamere Liinid ja Tuule Piletikeskus, arendaja on Helmes AS.

Tagasi
Get Adobe Flash player