UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.Väinamerel püstitati novembrikuu sõidukite absoluutrekord

01.12.2011 16:28

Väinamere Liinide teatel sündis Heltermaa-Rohuküla liinil sõidukite arvu novembri kõigi aegade rekord, Kuivastu-Virtsu liinil korrati 2007. aastast pärit rekordit.

 

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul on reisijate arv tänavu kasvanud igal kuul alates kevadest ning kasv on olnud eriti suur just sügiskuudel. „Uued laevad on end tõestanud ja reisijatel on ka tuuliste ilmadega kindlustunne, et laevaühendus toimib. Vähemoluline pole ka see, et uute laevade tulekuga on reisijate mahajäämused jäänud väga harvadeks juhtudeks,“ rääkis Treiel.

 

Hiiumaa ja mandri vahel reisis novembris 11 316 sõidukit ning Saaremaa ja mandri vahel 35 167 sõidukit. Mulluse novembriga võrreldes kasvas sõidukite arv Heltermaa-Rohuküla liinil 12,6% ning Kuivastu-Virtsu liinil 9,1%. Senised novembrikuu rekordid pärinevad mõlemal liinil 2007. aastast, mis Hiiumaa liinil sai tänavu ületatud 5,4 protsendiga, ning Saaremaa liinil jäi uue rekordi saavutamiseni vaid üks protsent.

 

Kuivastu-Virtsu liinil ei jäänud novembris ilmastiku tõttu ära ükski reis ning uued laevad püsisid graafikus ka kõige tormisema ilmaga. Heltermaa-Rohuküla liinil on oktoobris-novembris kokku ära jäänud vaid kolm reisi.

Tagasi
Get Adobe Flash player