UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.Sõidukite arv Väinamere laevaliinidel kasvas 2011. aastal ligi 3 protsenti

24.01.2012 13:00

Väinamere Liinide teatel teenindas operaator 2011. aastal Lääne-Eesti saarte ja mandri vahelistel liinidel 1 769 821 reisijat ja 707 742 sõidukit, 2010. aastaga võrreldes kasvas sõidukite arv 2,9%.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel märkis, et sõidukite arv suundus taas tõusule pärast langusi 2009. ja 2010. aastal. „Kasvutrend hakkas ilmnema juba alates maikuust ja jätkus aasta lõpuni. Kindlasti on siin oma osa hüppeliselt tõusnud teenuse kvaliteedis – 2011 suvel oli esmakordselt liinidel korraga kolm uut laeva, mille mahutavus vastab tippnõudlusele, ning pikki ooteaegu sadamates enam ei teki. Samuti on liiklus stabiilsem kui kunagi varem – tänu uutele laevadele on ilmastiku tõttu ärajäänud reiside arv muutunud varasemaga võrreldes peaaegu olematuks ning talvel jääolude tõttu reisid ka enam oluliselt ei pikenenud. See kõik aga omakorda julgustab reisijaid üha enam tegema uusi sõiduplaane,“ rääkis Treiel.

Tänu uutele laevadele sai rakendada ka liinide ajaloo tihedaimat sõidugraafikud. „Kuivastu-Virtsu liinil rakendasime esmakordselt 35-minutilise intervalliga sõidugraafikut kahe suure laevaga. Kõige enam kasvas aga sõidukite arv Rohuküla-Heltermaa liinil, kus suvel samuti oli tihedam sõidugraafik. Loodame lähiajal jõuda läbimurdeni ka Hiiumaa-mandri ühenduse graafikupõhimõtete muutmisel, kus uus laev saaks aastaringselt sõita tihedama graafikuga,“ lausus Treiel.

Laevaliikluse edasiseks tõhustamiseks ja mugavamaks muutmiseks käivad operaatori sõnul pidevad arendustööd. „Kõik kättesaadavad ressursid ei ole veel täna rakendatud. Näiteks pileti soetamine peab muutuma oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks. Sellele on ainult üks lahendus sõidukipileti ehk sillapileti põhimõttel, kus reisijate eest eraldi ei maksta. Nii saab vähendada ka sadamasse saabumise ajavaru, mis täna on vajalik piletimüügi ja kontrolliprotseduuridele,“ lisas Treiel.

Kuivastu-Virtsu liinil reisis 2011. aastal 1 286 910 inimest ning 520 374 sõidukit. Kuigi 2010. aastaga võrreldes vähenes reisijate arv 1,1%, kasvas samas sõidukite arv 2,6%.

Rohuküla-Heltermaa liinil sõitsid 444 455 reisijat ja 172 261 sõidukit, mida on aasta varasemaga võrreldes vastavalt 0,2% ja 3,8% rohkem.

Saaremaad ja Hiiumaad ühendaval Triigi-Sõru liinil teenindati 38 456 reisijat ja 15 089 sõidukit. Reisijate arv küll kasvas 2,5% ning sõidukite arv vähenes 0,6%, ent liini kimbutasid talvised rasked jääolud, samuti jäi hulgaliselt reise ära halbade tuuleolude ja ohtlike sildumistingimuste tõttu Sõru sadamas. Kui ka Triigi-Sõru liinile ehitada uus, kaasaegne ja ilmastikukindlam laev, tõuseks liini stabiilsus ja atraktiivsus operaatori hinnangul oluliselt.

Tagasi
Get Adobe Flash player